גלית גור

פסיכותרפיה
לילדים ומתבגרים
בבנימינה

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed eu tellus at arcu luctus mollis. Aenean luctus sem eu dui rutrum hendrerit. Morbi facilisis tincidunt diam, ac congue magna ornare quis. Vivamus molestie purus a justo dapibus cursus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Aliquam erat volutpat. Phasellus quis lectus nisi, ut mattis urna. Nam mattis scelerisque luctus.
galit.gur@gmail.com   054-4713896   ששת הימים 5 בנימינה (המושבה הותיקה) 


תתקשר : 1800-700-300
 

מתי לפנות לטיפול פסיכולוגי לילד או למתבגר

כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי לילד או למתבגר, או להדרכת הורים, כאשר ההורים מזהים סימני מצוקה אצל הילד או המתבגר. סימני מצוקה אצל ילדים ומתבגרים מתבטאים בהתנהגות ובסימפטומים כגון:

ביטויים של חרדות, פחדים וחוסר ביטחון, או ביישנות מוגזמת והיצמדות להורים. כל אלה עלולים להיות סימנים להתפתחות של חרדה אצל ילדים. כאשר מתעוררים סימנים של חרדה כדאי לאבחן איזה סוג חרדה (חרדה חברתית, חרדה בריאותית, חרדה ספציפית, חרדה מוכללת) ולטפל בה על מנת שלא תחמיר ותתקבע. תזמון ההתערבות הטיפולית בחרדה הוא חיוני. כאשר התזמון הוא מוקדם והילד הסובל מחרדה מקבל טיפול רגשי שעונה על צרכיו ומעניק לו פתרונות ודרכי התמודדות עם החרדה, כך נחסוך עבורו סבל מיותר, ויותר מזה, נעזור לו למנוע התפתחות של דפוסי התנהגות מקובעים של הימנעות שקשה לטפל בהם מאוחר יותר.

חוסר שקט, חוסר מנוחה או התפרצויות כעס וזעם. בכי רב, הסתגרות, תלונות גופניות מרובות (כאבי בטן, כאבי ראש, התלכלכות). סימנים אלה עלולים להצביע על מצוקה רגשית או דיכאון שהמקור להם הוא פנימי (נושא שמטריד את הילד) או חיצוני (אירועים שהתרחשו בסביבת הבית או סביבת בית הספר). בגיל הילדות, קשה לאבחן דיכאון, כיוון שהביטויים לו שונים אצל ילדים. ילדים מבטאים דיכאון בחוסר שקט והתפרצויות זעם בשונה ממבוגרים שמאבדים עניין בהנאות החיים ובעולם, ומפחיתים פעילות. לכן, מתן טיפול בשלבים מוקדמים ימנע החמרה במצב הנפשי של הילד.

בעיות התנהגות של ילדים בבית הספר, בבית, קושי בדחיית סיפוקים וקושי לקבל סמכות ומרות. קשיים בהבנת חוקים וקשיים בהיענות לחוקים של הבית או של המסגרת החינוכית. סימנים אלה מצביעים על התפתחות של הפרעת התנהגות. ההתערבות המוקדמת בהפרעת התנהגות היא קריטית על מנת שלא יתפתחו דפוסי התנהגות לא נורמטיביים ואף עברייניים (שקרים, גניבות, אלימות מילולית או פיסית) ויתקבעו.

נסיגה בלימודים ותפקוד ירוד בבית הספר. קושי לשמור על הרמה הלימודית של הכיתה ויצירת פערים לימודיים שקשה להדביקם. סימנים אלו עלולים להצביע על לקויות למידה או ביטויים של הפרעת קשב וריכוז לא מאובחנת ולא מטופלת. טיפול מוקדם ימנע פתיחת פערים לימודיים, וההשלכות הנלוות להם (מעבר לכיתה קטנה, מעבר לכיתה מיוחדת, מעבר לבית ספר לחינוך מיוחד)

שינויים בהרגלי האכילה והשינה, עירנות יתר או ישנוניות ופאסיביות. סימנים אלה עלולים להצביע על שינוי חיצוני או פנימי שחל על הילד ומפריע לו לקיים מהלך חיים שגרתי. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום הרגשי על מנת להבין על מה הסימנים הללו מעידים.

בעיות בתחום החברתי כמו דחיה חברתית, נידוי, חרם, התבודדות. כישורים חברתיים הם חיוניים להמשך ההתפתחות הנורמטיבית של הילד או המתבגר, וההכנה שלו לעולם המבוגרים. טיפול ועזרה מוקדמים בתחום של כישורים חברתיים עשויים למנוע הצטברות של חוויות חברתיות שליליות ויציאה אל מעגל חוויות חיובי.

מצבי חיים מורכבים - ילדים מאומצים, ילדי אומנה, ילדים להורים גרושים, אובדן הורה בגיל צעיר, מחלה קשה, ניצול מיני ופגיעות מיניות. מצבי חיים אלה מחייבים טיפול פסיכותרפי ארוך טווח לילדים ומתבגרים תוך ליווי והדרכת הורים ממושכת

חייגו עכשיו 054-4713896