גלית גור

פסיכותרפיה
לילדים ומתבגרים
בבנימינה

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed eu tellus at arcu luctus mollis. Aenean luctus sem eu dui rutrum hendrerit. Morbi facilisis tincidunt diam, ac congue magna ornare quis. Vivamus molestie purus a justo dapibus cursus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Aliquam erat volutpat. Phasellus quis lectus nisi, ut mattis urna. Nam mattis scelerisque luctus.
galit.gur@gmail.com   054-4713896   ששת הימים 5 בנימינה (המושבה הותיקה) 

גישה טיפולית                                כלים טיפוליים

טיפול פסיכולוגי לילדים ומתבגרים מתקיים דרך הקשר בין הילד למטפל ומבוסס על ברית של אמון הנוצרת ביניהם והיא תנאי הכרחי לעבודה טיפולית. כאשר האוירה בטיפול היא בטוחה ומכילה ניתן להתחיל בעבודה טיפולית. מבוגרים מתמודדים עם קושי באמצעות השפה ובאמצעות שיתוף מילולי. ילדים, באופן טבעי, פונים למשחק ויצירה כאשר הם זקוקים לעיבוד רגשי. דרך טיפול במשחק ניתן לעזור להם לחולל שינוי בדרך התנהגותם, אופן החשיבה שלהם, במצב הרגשי שלהם או בתפיסתם את עולמם.

בעבודה הטיפולית שלי אני מטפלת בילדים באמצעות טיפול במשחק, טיפול באומנות דרמה תרפיה וטיפול קוגניטיבי התנהגותי ובכך מאפשרת להם להיפתח בפני ולהזמין אותי פנימה אל עולמם הרגשי. עבור ילדים זוהי חוויה נעימה ומהנה, רב הילדים משתפים פעולה ונהנים להיות בטיפול.

הגישה הטיפולית עם מתבגרים היא שונה. מתבגרים מתחילים בתהליך היפרדות מעולם הילדות והם מצויים בשלב מעבר והתפתחות מהילדות לבגרות. עיקר העבודה עם מתבגרים היא באמצעות שיחות והתחברות אל עולמם.


 
טיפול באומנות –    Art Therapy  הטיפול באומנות מתאים לילדים שאוהבים להביע את עצמם ביצירה, ומתחברים לתחום האומנותי. הילד בוחר את האמצעי היצירתי דרכו הוא מתבטא רגשית: צבעי גואש, טושים, צבעי פנדה, פלסטלינה, צבעי מים. באמצעות היצירה ניתן לעזור לילד לחולל שינוי ולהתמודד עם הקשיים הרגשיים וההתנהגותיים.
טיפול במשחק –    Play Therapy  הטיפול במשחק נועד לאפשר לילד לבטא את עצמו רגשית באמצעות משחקים מוכרים לו מהבית. הבחירה במשחק מסוים, אופן המשחק והאינטראקציה שנוצרת בתוך המשחק מאפשר למטפל להכיר את הילד ואת עולמו ולהעביר את חוויותיו הרגשיות דרך סגנון משחקו. באמצעות המשחק עם הילד ניתן לעזור לו להתמודד טוב יותר עם קשייו.
דרמה תרפיה –    Drama Therapy  זו שיטת טיפול בה מאפשרים לילד לבטא את קשייו באמצעות המחזה והמחשה של בובות תיאטרון, או בובות משחק קטנות. באמצעות המשחק הילד משתף אותי בנושאים שמעסיקים אותו ובאמצעות ההתיחסויות שלי אני מכוונת את הילד למציאת הפתרונות לקשיים עמם הוא מתמודד.
טיפול קוגניטיבי - זו שיטת טיפול שעוזרת לילד לשנות את דפוסי החשיבה שלו, בעיקר עיוותי חשיבה לא יעילים ותוקעים.
טיפול התנהגותי – טיפול התנהגותי הוא שיטה המבוססת על חיזוקים חיוביים המקנה כלים להורים במסגרת הדרכת הורים לשימוש בבית.
 
חייגו עכשיו 054-4713896