גלית גור

פסיכותרפיה
לילדים ומתבגרים
בבנימינה

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed eu tellus at arcu luctus mollis. Aenean luctus sem eu dui rutrum hendrerit. Morbi facilisis tincidunt diam, ac congue magna ornare quis. Vivamus molestie purus a justo dapibus cursus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Aliquam erat volutpat. Phasellus quis lectus nisi, ut mattis urna. Nam mattis scelerisque luctus.
galit.gur@gmail.com   054-4713896   ששת הימים 5 בנימינה (המושבה הותיקה) 
הפרעות פסיכיאטריות

הפרעה נפשית היא מצב שפוגע בילד או במתבגר בכל תחומי החיים - התחום הבריאותי, התחום הרגשי, התחום המחשבתי, התחום התפקודי ומערכות היחסים עם הקרובים לו. מצב זה מחייב טיפול רגשי מלווה בהתערבות פסיכיאטרית מיידית - הערכה, אבחון ולעיתים טיפול תרופתי.

הפרעות אכילה -  בולימיה, השמנת יתר ואנורקסיה
מאופיינות בעיסוק יתר באכילה ובמשקל, מתחילות להתפתח בתחילת גיל ההתבגרות (אם כי ניתן לזהות קווים מאפיינים גם בילדות כמו בחירה בצמחונות או טבעונות, בררנות יתר מוגזמת)
באנורקסיה קים עיסוק מוגזם באוכל, הימנעות קיצונית מאכילה והתנהגויות מפצות כמו עיסוק רב בספורט       
בבולמיה קיים עיסוק רב באכילה אך בצורה מוסווית, בולמוסי אוכל בשילוב עם הקאות מוסתרות
באכילת יתר יש עיסוק רב באכילה אובססיבית כולל בולמוסי אוכל בהיחבא


הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית (OCD) - מאופיינת במחשבות אובססיביות והתנהגויות כפייתיות שמטרתן להפחית חרדה. המחשבות עלולות להיות ממוקדות בנושאי זיהום ובריאות (חיידקים, לכלוך) או בנושאים הקשורים לאשמה, ספקות או דחפים תוקפניים. ההתנהגויות הכפייתיות נוגעות אף הן לנושאים המעוררים חרדה ומטרתן להפחית אותה. (רחיצת ידיים אובססיבית, התנקות חוזרת ונשנית, בדיקה חוזרת ונשנית האם שכחתי משהו, בקשת סליחה חוזרת מאנשים וכו')


הפרעה פוסט-טראומטית (PTSD) אקוטית או כרונית - סימנים פוסט-טראומטיים עלולים להופיע בשל נוכחות באירוע טראומטי שהיה בו איום על החיים או על שלמות הגוף או העצמי של הילד או אחרים משמעותיים (תאונת דרכים, פיגוע חבלני, תקיפה מינית, תקיפה פיסית, אלימות במשפחה, רצח במשפחה, התעללות רגשית, פיסית או מינית ממושכת ועוד).
לא כל אדם שנכח באירוע טראומטי יפתח תסמינים פוסט טראומטיים. באירוע עצמו הילד או המתבגר חוו פחד משמעותי, חוסר אונים או אימה, אצל ילדים זה עלול להופיע כהתנהגות רגזנית או לא מאורגנת

תסמינים פוסט-טראומטיים הם:
זכרונות חוזרים ונשנים מהאירוע (פלאשבקים) או משחק חזרתי שמדמה רגעים מן האירוע הטראומטי
חלומות חוזרים ונשנים מהאירוע
הילד או המתבגר מתנהג כאילו הוא נמצא כרגע בתוך האירוע הטראומטי
מצוקה חריפה
הימנעות קיצונית מכל מה שמזכיר את האירוע
קושי להירדם
התפרצויות זעם או רגזנות
קושי להתרכז
תגובות עוררות מוגזמות


הפרעת תקשורת נרחבת - אוטיזם (PDD/ASD), אספרגר, סינדרום רט
אוטיזם או PDD או ASD הם שמות כוללים למספר הפרעות הכלולות תחת ה'מטריה' הזו. כל ההפרעות כוללות הפרעה חמורה בתקשורת הבין אישית, קושי משמעותי ביצירת קשרים חברתיים, ונוכחות של התנהגויות סטריאוטיפיות (עיסוק מוגזם בתחום ענין אחד וייחודי).

טיקים - תסמונת טורט, טיקים ווקליים, טיקים תנועתיים

פסיכוזה - התקף פסיכוטי והתפתחות סכיזופרניה (מתפתח בגיל ההתבגרות ובבגרות המוקדמת)
סכיזופרניה היא שם כולל למספר מחלות נפשיות (כל אחת והאיפיון שלה) שלהן שני מאפיינים עיקריים:
סימנים פסיכוטיים (חיוביים) - הזיות, דלוזיות (הפרעות חמורות בחשיבה), דיבור לא מאורגן, התנהגות לא מאורגנת.
סימנים שליליים - חוסר הבעה רגשית, ירידה משמעותית בתפקוד היומיומי (ניקיון, אכילה, שינה, יחסים בין אישיים, לימודים)

חייגו עכשיו 054-4713896